Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 03, 2007 1:18 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
od czasu do czasu ka?dy gdzieP wyje?dza. Mo?na tu dodawaae relacje z wypraw, ciekawostki.
Krzysiu uwa?aj na stronie www.travelbit.pl jest wiele informacji, mo?na sie zabrac w ciekawe miejsca,nawet na koniec Azji, a z tamtšd do ciebie ju? rzut beretem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 10:47 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Pare lat temu wybieralam sie na Gran Canarie w okresie luty, marzec.Bylam w Puerto Rico, ktore lezy nad malownicza zatoka, gdzie jest najwiecej dni slonecznych w roku. Tu w Szwecji zima jest dluga i jest calkiem ciemno juz ok. godz 14-15. Zeby skrocic ten okres latalysmy na Canarie. Jedna z wycieczek byly wulkany oczywiscie wygasle. W tych wulkanach tubylcy wykopali jaskinie i tam mieszkaja po prostu za darmo. Temp.w mieszkaniach jest ok.30 st. caly rok bo kamienie sa nagrzane sloncem. Na szczycie wygaslych wulkanow zatrzymalysmy sie zeby ogladac zachod slonca. Tez na szczycie lezy przeurocza miejscowosc Santa Lucia, gdzie produkowano wspanialy likier i zel z kaktusow, ktory pomaga podobno na raka. Bylam w kosciolku wykutym w wystyglej lawie, byl tam konfesjonal i lawki z tegoz kamienia. Jadlysmy w polecanej restauracji u starszego Szweda, osiadlego tu od lat, byla to stara,dobra kuchnia szwedzka. Pamietam ze tam wisialo mnostwo krawatow, zostawionych przez gosci restauracji. Wisial tam tez obciety krawat Gregory Pecka.Byly wycieczki w morze zeby zobaczyc delfiny.Na Kanariach tez zobaczylysmy pierwszy raz kolibry, 8) przepiekne orchidee i mnostwo kolorowych motyli, oczywiscie w parku dla turystow. To wszystko co opisalam tez bylo ciekawa przygoda no i slonce, a w Szwecji w tym czasie zimno iciemno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 11:05 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
czy delfiny tez robiš wyprawy
http://www.tvn24.pl/12690,1509103,wiadomosc.html
co wy na to-czy to turystyczny zwiad


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Bociany
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 11:21 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Byc moze, naturalne delfinarium kolo Swinoujscia? Nie potrzeba jechac na Canarie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 11:31 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
zelislawa krantz napisał(a):
Pare lat temu wybieralam sie na Gran Canarie w okresie luty, marzec.Bylam w Puerto Rico, ktore lezy nad malownicza zatoka, gdzie jest najwiecej dni slonecznych w roku. Tu w Szwecji zima jest dluga i jest calkiem ciemno juz ok. godz 14-15. Zeby skrocic ten okres latalysmy na Canarie. Jedna z wycieczek byly wulkany oczywiscie wygasle. W tych wulkanach tubylcy wykopali jaskinie i tam mieszkaja po prostu za darmo. Temp.w mieszkaniach jest ok.30 st. caly rok bo kamienie sa nagrzane sloncem. Na szczycie wygaslych wulkanow zatrzymalysmy sie zeby ogladac zachod slonca. Tez na szczycie lezy przeurocza miejscowosc Santa Lucia, gdzie produkowano wspanialy likier i zel z kaktusow, ktory pomaga podobno na raka. Bylam w kosciolku wykutym w wystyglej lawie, byl tam konfesjonal i lawki z tegoz kamienia. Jadlysmy w polecanej restauracji u starszego Szweda, osiadlego tu od lat, byla to stara,dobra kuchnia szwedzka. Pamietam ze tam wisialo mnostwo krawatow, zostawionych przez gosci restauracji. Wisial tam tez obciety krawat Gregory Pecka.Byly wycieczki w morze zeby zobaczyc delfiny.Na Kanariach tez zobaczylysmy pierwszy raz kolibry, 8) przepiekne orchidee i mnostwo kolorowych motyli, oczywiscie w parku dla turystow. To wszystko co opisalam tez bylo ciekawa przygoda no i slonce, a w Szwecji w tym czasie zimno iciemno.

W tym poscie dotknelas paru interesujacych tematow. Pierwszy to te krotkie dni w zimowej Szwecji. Kiedys slyszalem ze istota ludzka wymaga pewnej okreslonej ilosci swiatla dziennie bo inaczej zaczyna sie cos niedobrego dziac w psychice. Slyszalem to w ... slonecznej Australii :!: Podobno w rejonach tropikalnych w czasie pory deszczowej gdy slonca jest bardzo malo jest wiele przypadkow depresji podobno z powodu malej ilosci swiatla. Jak wygladaja te sprawy w Szwecji :?: Z moich spotkan ze Szwedami wyciagam wrazenie ze duzo tam ponurakow i arogantow. Czy to wina klimatu :?:
Drugi temat to kuchnia szwedzka. Bedec w Szwecji usilowalem znalezc cos co byloby daniem narodowym. W Sztokholmie w restauracji Zum Franziscaner (nie wiem czy tak to sie pisze) ktora jest podobno jedna z najstarszych w Sztokholmie podano nam cos co chyba sie nazywa "pyt i pana". Pisownia jest napewno nieprawidlowa ale jakos tak to brzmialo. Za diabla nie wiem co to bylo bo moglem jedynie rozpoznac ziemniaki pokrojone w kosteczke zmieszane z czyms c bylo calkiem niezle w smaku. Za to zawsze byly dostepne wspaniale lososie, trocie i pstragi ktore zjadalem w z znacznych ilosciach.
Trzeci temat to oczywiscie Kanary ktore byly rybacka "ziemia obiecana". Kazdy chcial tam zawinac i zrobic zakupy w Las Palmas. czy ktos ma jakies fajne wspomnienia z rybackiego pobytu w Las Palmas (nie mylic z Las Arkonski).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 11:51 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Oczywiscie, zetak.Brak swiatla wywoluje depresje,bo nie jest wytwarzana melotonina-enzym potrzebny do wlasciwej pracy mozgu. Stad Szwedzi zima czesto jezdza na slonce. Calkiem padnietym aplikuje sie terapie swietlna w szpitalu.Potrawe, ktora jadles,sa to kawalki wedlin, boczku itp z ziemniakami.Ale jest to potrawa nowa, mozna powiedziec wspolczesna, wygodna do przyrzadzenia dla swiata pracy.Szwedzi to ludzie i ludziska jak wszedzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2007 12:04 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Zakupy na Kanarach mogly byc atrakcyjne z powodu ze towary nie sa tam oblozone podatkami tak jak na ladzie. Sa atrakcyjne i z calego swiata, no i tanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 05, 2007 12:17 am 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Krzysiu chyba pamietasz te ponure jesienno -zimowe dni w Polsce i do tego krótkie. Nie da sie ukryae,?e Szwedzi maja jeszcze gorzej pod tym wzgledem,a ci na północy to lepiej nie mówiae. Sam wolałem jeŸdziae w morze w cieplejsze rejony i tak mi sie udawało przez trzy lata ,?yae nie umieraae.W nagrode musiałem odpokutowaae jedne lato na skupie Pledzia na Bałtyku. ByliPmy prawie przy brzegu Szwecji, upał niesamowity ,jachty w pobli?u i zapach Pledzia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 02, 2008 9:35 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
wiosna powoli z latem się zbliżają
niedaleko a okolice miło patrzeć
http://www.szwecja.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 10:07 am 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
już niedługo będzie można pojechać tutaj na wyprawę
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,3493 ... 5-23-02-06
a tymczasem u nas budowa muzeum morskiego za droga
http://tematy-szczecin.gazeta.pl/M/1492,Muzeum-Morskie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 9:29 am 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Skoro mowa o turystyce, to byłem 1-4 maja na Paradzie Parowozów Wolsztyn 2008. Wprawdzie nie zauważyłem na Forum pokrewnych dusz, ale zachęcam. Następna okazja Parowozjada 2008 w Chabówce (06.09.2008).
A z mniejszych imprez: Dni Techniki Kolejowej 13-15.06. Jeżeli można to proszę o jakieś zdjęcia ze Szczecina (Dni są w całej Polsce).
No i jak sfinalizuję imprezę 110 lat linii kolejowej Reda-Puck (26.07).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 9:19 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Hej Nanu
a może kilka fotek z wyprawy.
co do parowozów to jak pamiętam przez pewien okres w Choszcznie , tam gdzie moje oczęta ujrzały światło dzienne ,było w starej parowozowni muzeum parowozów. Niestety komus to przeszkadzało i muzeum juz nie ma.Dni techniki kolejowej zapisałem w kalendarzu , zobaczymy co będzie w Szczecinie.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 8:46 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
Waldi napisał(a):
już niedługo będzie można pojechać tutaj na wyprawę
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,3493 ... 5-23-02-06
a tymczasem u nas budowa muzeum morskiego za droga
http://tematy-szczecin.gazeta.pl/M/1492,Muzeum-Morskie


To troche nie tak. Moze to moja spiskowa teoria dziejow ale sledze od lat
sprawy morza w Szczecinie i moim zdaniem cale nieszczescie to to ze
zabieraja sie za tworzenie muzeum ludzie ktorzy sie na tym nie znaja ale za to przy okazji chca zarobic. Znam muzea morskie na swiecie i tam tworzone sa przez pasjonatow, przewaznie ludzi morza, czesto emerytow.
U nas to domena muzealnikow, historykow i politykow ktorzy chca na tym upiec swoja pieczen. Prosty przyklad do remontu niszczejacych
na zapleczu Muzeum Narodowego, jednostek rybackich wystarczyloby 2 emerytow z rybolowstwa czy floty ktorzy na 1/2 etatu powoli y to robili.
Na to przyzwolenia i pieniedzy brakuje a na kolejne konferencje i spotkania sa. Na podobnych zasadach funkcjonuje lodolamacz "Stettin"
zaglowiec "Pommeren" budowane sa repliki Karak, kog i karaweli
w Niemczech.Przyklady mozna mnozyc bez konca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 1:55 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
W zasadzie to sam sam sobie powyżej odpowiadasz. Do wszystkiego trzeba pasjonatów i jedyny problem to żeby im nie przeszkadzano. Stwierdzam to na własnym przykładzie. WW imprezę kolejową (110 ...) robię właściwie sam, tzn szukam sponsorów, wystawców, kolekcjonerów itp. I przede wszystkim nie czekam na działania "z urzędu" i nie liczę na jakąkolwiek wdzięczność. W branży Miłośników Kolei ludzie sami robią co tylko się da. I dopiero te działania plus praca instytucji dają pożądany efekt.
Dlaczego eksponaty mają remontować (nawet na 1/2 etatu) pracownicy, jeżeli można zaproponować swoją pomoc i poświęcić czas . Wystarczy spróbować, a najczęściej będziecie ze zrozumieniem przyjęci.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 9:23 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
NaNu napisał(a):
W zasadzie to sam sam sobie powyżej odpowiadasz. Do wszystkiego trzeba pasjonatów i jedyny problem to żeby im nie przeszkadzano. Stwierdzam to na własnym przykładzie. WW imprezę kolejową (110 ...) robię właściwie sam, tzn szukam sponsorów, wystawców, kolekcjonerów itp. I przede wszystkim nie czekam na działania "z urzędu" i nie liczę na jakąkolwiek wdzięczność. W branży Miłośników Kolei ludzie sami robią co tylko się da. I dopiero te działania plus praca instytucji dają pożądany efekt.
Dlaczego eksponaty mają remontować (nawet na 1/2 etatu) pracownicy, jeżeli można zaproponować swoją pomoc i poświęcić czas . Wystarczy spróbować, a najczęściej będziecie ze zrozumieniem przyjęci.


Wiesz, az takim pasjonatem to ja nie jestem i nie wydaje misie( o ile sie znam na zegludze) ze silami pasjonatow mozna wydokowac "Soldka" czy "Dar Pomorza". Na dodatek jest juz zatrudniona armia muzealnikow
i caly wydzial d/s morskich w Urzedzie Miejskim. Nigdzie na swiecie nie
jest tak ze wladze finansowo nie uczestnicza w takich przedsiewzieciach.
Czasy kiedy w wysmiewanym obecnie "czynie spolecznym" remontowalo sie wraki jachtow i budowalo przystanie dawno juz minely.Teraz urzednicy
z politycznego namaszczenia patrza jak tu na takiej dzialalnosci zarobic.
Inicjatywy spoleczne sa torpedowane w zarodku-moge przypomniec
casus "Daru Szczecina". Gdybys widzial takie morskie muzea np
na Alandach, w Sztokholmie czy Karlskronie i pogadal z ludzmi tam
zatrudnionymi to bys wiedzial jak to funkcjonuje.(moge dodac jeszcze Lisbone, NY i jeszcze wiele podobnych miejsc-wszedzie zasada funkcjonowania jest podobna) Jeszcze jedno, zamorznosc polskiego emeryta mjest nieco inna niz niemieckiego czy szwedzkiego, oni moga
nawet do swojego hobby dokladac i czesto to robia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 29, 2008 6:53 am 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Nie byłem wprawdzie tam gdzie polecasz, ale widziałem Frama, Gjoa, Kon-Tiki i RaII w Oslo.
Faktycznie jest poziom super. Ale mi chodzi o malutki inicjatywki, które może zawstydza decydentów.
A prpos "Daru Szczecina" to aktualnie stoi na slipie w Pucku.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 29, 2008 8:03 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
NaNu napisał(a):
Nie byłem wprawdzie tam gdzie polecasz, ale widziałem Frama, Gjoa, Kon-Tiki i RaII w Oslo.
Faktycznie jest poziom super. Ale mi chodzi o malutki inicjatywki, które może zawstydza decydentów.
A prpos "Daru Szczecina" to aktualnie stoi na slipie w Pucku.


Na poczatek przepraszam za bledy ortograficzne w poprzednim poscie ,
ktorych na dysgrafie zwalac nie bede (:(:
Co do zawstydzania decydentow to , wybacz, chyba jestes naiwny.Oni nawet jak im plujesz w twarz mowia ze deszcz pada.
Co do "Daru", ciekaw jestem ile wyniesie koszt remontu bo jak "Kurier"
piorem Gedymina donosil byla mowa o milionie zlotych.Dla informacji,
nowszy, aluminiowy jacht oceaniczny, super wyposazony poszedl miesiac temu za 200 tys USD.Zreszta remontowac nalezalo jesienia i zima a nie w pelni sezonu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 31, 2008 10:06 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Byłem dzisiaj w porcie. Na razie jacht jest jedynie wyslipowany. Śladów remontu nie widać.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 02, 2008 8:33 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
NaNu napisał(a):
Skoro mowa o turystyce, to byłem 1-4 maja na Paradzie Parowozów Wolsztyn 2008. Wprawdzie nie zauważyłem na Forum pokrewnych dusz, ale zachęcam. Następna okazja Parowozjada 2008 w Chabówce (06.09.2008).
A z mniejszych imprez: Dni Techniki Kolejowej 13-15.06. Jeżeli można to proszę o jakieś zdjęcia ze Szczecina (Dni są w całej Polsce).
No i jak sfinalizuję imprezę 110 lat linii kolejowej Reda-Puck (26.07).

Fotorelacja z Wolsztyna - focił Grzegorz Labuda (NaNu jr.)
http://rybacy.home.pl/gallery/view_albu ... me=album75
W drugim powiększeniu full wypas dla prawdziwych miłośników :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Hej NaNu
PostNapisane: Wt cze 03, 2008 8:56 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Co do Dni Techniki Kolejowej akurat w czasie zbiegają się z Dniami Morza w Szczecinie i raczej będą zagłuszone przez te drugie. Postaram sie przypilnowac tematu,zobaczymy co będą pisac na ten temat.
a fotki fajnie ,że umieściłeś ,skojarzyły mi się z parowozownią w Choszcznie., która teraz jest do wynajęcia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 05, 2008 9:08 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
w nowej szacie o naszym kraju

www.polskieszlaki.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 1:18 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
http://www.poland.gov.pl/Turystyka,131.html rowniez ciekawa stronka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 23, 2008 2:30 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Na dzień 26-27.07.2008 planowane są obchody 110 lecia linii kolejowej Reda-Puck. W programie pociąg "pod parą" Gdynia-Puck-Gdynia (tylko 26-go), pokaz makiety kolejowej Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych, wystawa pamiątek kolejowych (to wszystko w Pucku). Jako organizator zapraszam i dla kilku zainteresowanych mogę zagwarantować bilety na ww pociąg.
Następna okazja najwcześniej za 10 lat.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 27, 2008 8:38 am 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Parowóz Ol49-7 już jest w Gdyni. Jutro pierwszy pociąg Costerina do Kościerzyny.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 18, 2009 6:16 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
"Dar Szczecina" już na wodzie. Jak na oko laika to remont zrobiony porządnie. Na razie brak omasztowania i takielunku.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 20, 2009 10:50 am 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
19-go niedziela stwierdzono brak rzeczonego jachtu w porcie Puck.

_________________
Najpewniejszy dowóz, gdy ciągnie Parowóz!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 1:00 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
http://www.zalew.qubed.org/
Ciekawa stronka, ktora mozna wykorzystac w czasie wypraw turystycznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 9:35 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Tutaj wyprawa w twoje strony SŁAWCIU
http://www.polferries.pl/wycieczki/318
I nie wychodzi to wcale drogo w/g mnie.

Ostatnio przerabiałem trasę na mapie, biorąc pod uwagę wyprawę samochodem ze Szczecina do Andenes na płn Norwegii. Przejazd przez Danię , prom Helsingor-Helsinborg, Sztokholm i dalej na północ.Tam z Andenes rejsy w morze w celu obserwacji wielorybów. ponoć najlepsze na świecie.Tylko chyba cięzko mi było by znależc chętnych do wyprawy na taką trasę- to około 2500 km w jedną stronę
tutaj info
http://www.whalesafari.no/a/?id=66&vn=738
są chętni na wypad??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 06, 2010 12:07 am 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Zapraszam do obejrzenia dosyc dużej panoramy Londynu
Wymagało to sporo pracy, ale efekt jest fajny
http://www.360cities.net/london-photo-en.html

WARTO ZOBACZYĆ :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.031s | 15 Queries | GZIP : Off ]