Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 24, 2006 9:42 am 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Jednych z?erała nostalgia, innych gnebiły koszmarne sny, ?e przyjechało sie na chwile do Polski i nie mo?na ju? z niej z powrotem wyjechaae.
A jak to było z Wami?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 28, 2006 1:09 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Nostalgia była dobra w XIXw. Obserwuje, ?e teraz, jak przyjadš do starego kraju, coP tam brzdškajš o tesknocie, ale szybciutko jadš tam, gdzie teskniae jest wygodniej. Tam moja ojczyzna, gdzie jest mi dobrze... I dobrze.

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 28, 2006 1:21 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Mniejsza o nostalgie - mnie bardziej ciekawi, ten charakterystyczny sen.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 12:08 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Rycho napisał(a):
Jednych z?erała nostalgia, innych gnebiły koszmarne sny, ?e przyjechało sie na chwile do Polski i nie mo?na ju? z niej z powrotem wyjechaae.
A jak to było z Wami?


Mnie glownie gnebil koszmar ze kiedys przyjade do Polski i Oster bedzie mi zadawal takie pytania :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 6:40 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Emigrantem byłem tylko 5 miesiecy. Sny to miałem raczej erotyczne ;)

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 11:15 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Woti napisał(a):
Emigrantem byłem tylko 5 miesiecy. Sny to miałem raczej erotyczne ;)


Ale ktore Ci sie snily? Tubylki czy tambylki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 07, 2006 8:51 am 
Offline
Bajkok
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:24 pm
Posty: 238
Lokalizacja: z Bałtyku
Daragije emigranty- te prawdziwe, nie kilkumiesieczne - napiszcie chocia?, jak z Polski wialiPcie :wink:

_________________
Kocham Trutte Morpha Fario


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 07, 2006 10:14 am 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
wiskawa napisał(a):
Woti napisał(a):
Emigrantem byłem tylko 5 miesiecy. Sny to miałem raczej erotyczne ;)


Ale ktore Ci sie snily? Tubylki czy tambylki?

Daaawno temu zrobiłem o tym piosenke - mo?e kiedyP zapodam tekPcik w TwórczoPci :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 17, 2007 8:50 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Woti napisał(a):
Emigrantem byłem tylko 5 miesiecy. Sny to miałem raczej erotyczne ;)

I tu zar?nšłeP wštek. Ja miałem na myPli tych, którzy za wyjazd zrzekali sie obywatelstwa, lub póŸniej w latach osiemdziesištych wyruszali na "turystyczne wycieczki" - bez szans na legalny powrót.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2007 5:31 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Niedawno wygoooooglowalem, ?e "syndrom emigranta" prze?ywał i to na jawie Stanisław Tyminski, gdy po raz pierwszy po latach, jeszcze PRL odwiedził.
Nota bene, na tle dzisiejszej naszej polytyky, to całkiem równy goPae.
A kto pamieta ksiš?ke "|wiete psy"?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2007 7:25 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Jak demokracja to demokracja. Moze zapytacie emigrantow jaki syndrom maja Polacy? :wink: Ja wiem dziwactwa. Jak ja przyjade do Polski to moja rodzina wszystkiemu sie dziwi no i tez maja syndrom braku tolerancji do innych narodowosci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2007 5:52 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Slawka napisał(a):
Jak demokracja to demokracja. Moze zapytacie emigrantow jaki syndrom maja Polacy? :wink: Ja wiem dziwactwa. Jak ja przyjade do Polski to moja rodzina wszystkiemu sie dziwi no i tez maja syndrom braku tolerancji do innych narodowosci.

Podobnie jak Bułat Okud?awa, uwa?am ?e spotykajš sie konkretni ludzie, a nie jakieP uogólnienia o poszczególnych nacjach.
Chodzšc sam po miePcie Ulsan w Południowej Korei, nie czułem sie wyalienowany, a? sie sam sobie dziwiłem.
A moje fobie? Islamizacja Europy. Tego problemu z bliska, osobiPcie, nie widziałem... Czyli - mam spojrzenie tylko stereotypowe.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2007 10:25 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
hej Sławcia, osobiPcie uwa?am, ?e jestem i znam innych tolerancyjnych ludzi wobec innych narodowoPci i przyznam sie, ?e tego nauczyłem sie w Stanach. Miałem przyjemnoPae opiekowaae sie i pomagaae podobnym emigrantom jak ja , lecz oni byli w deczko gorszej sytuacji.Ja przynajmniej na legalu. Ale dzieki temu poznałem wiele dziwnych potraw, bo głownie tylko tak towarzystwo potrafiło sie odwdzieczyae. Ludziska powinni poznawaae Pwiat , bo to w/g mnie uczy tolerancji i szacunku wobec innych. My Polacy nie jestePmy , ani gorsi, ani lepsi od innych. Wszedzie sš plusy i minusy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2007 11:34 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
...A moje fobie? Islamizacja Europy. ...

Chcialem tu prawie zaczac dyskusje, ale religii jako tematu powinnismy chyba unikac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2007 4:12 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
...A moje fobie? Islamizacja Europy. ...

Chcialem tu prawie zaczac dyskusje, ale religii jako tematu powinnismy chyba unikac.

To był by temat bardziej socjologiczny, demograficzny, albo jakoP tak :wink:
MyPle, ze nawet i o religiach, damy rade "politycznie poprawnie" pogadaae.
Przeca my Rybacy :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2007 6:03 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Tez uwazam, ze Polacy powinni jezdzic, a przy okazji byc ciekawi innych kultur, obyczajowosci ot chociazby kultury jedzenia. To bardzo wzbogaca zycie czlowieka. Tej tolerancji nauczylam sie tutaj. Jakie fajne potrawy maja arabki! A dziewczyny z Somalii uczyly mnie szycia swoi kiecek- to byl wspanialy wieczor! Polacy hm...ich tolerancja ma granice, ktorych ja nie rozumiem . Moderator wspomnial o Korei... tez w tym kraju bym sie czula bdb. Ale jak Koreanczycy czuja sie w Polsce? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2007 11:44 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
To był by temat bardziej socjologiczny, demograficzny, albo jakoP tak :wink:
MyPle, ze nawet i o religiach, damy rade "politycznie poprawnie" pogadaae.
Przeca my Rybacy :)

No dobra, w takim razie pytanie: dlaczego boisz sie islamizacji i co ona oznacza w Twojej definicji?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 05, 2007 11:03 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
MyPle, ze nawet i o religiach, damy rade "politycznie poprawnie" pogadaae.
No dobra, w takim razie pytanie: dlaczego boisz sie islamizacji i co ona oznacza w Twojej definicji

To nie bylo do mnie ale wtrace swoje trzy grosze.Nie religia taka czy inna
jest problemem, zreszta islam jest w zalozeniu religia bardzo tolerancyjna
i np. w Afryce niosaca wielka misje cywilizacyjna( niedawno byl
fajny program Cejrowskiego o Senegalu).
Problemem jest wykorzystywanie roznych religii w celach politycznych
i na sile narzucaniu innym zwiazanego z wiara swiatopogladu jako jedynie slusznego.Mysle ze i u siebie w kraju mamy z tym problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 05, 2007 3:23 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Czemu obawiam sie islamizacji Europy?
Przedstawiciele tej religii rozmna?ajš sie znacznie szybciej, ni? rdzenna ludnoPae i za lat powiedzmy 20- 50, w niektórych krajach zachodniej Europy zacznš stanowiae wiekszoPae. Ju? teraz jest ich tak du?o, ?e o asymilacji i integracji nie ma co marzyae. Młode pokolenia czujš sie wyalienowane i mogš paPae łupem fundamentalistów i terrorystów. Gdy bedš wiekszoPciš, mogš narzuciae swoje prawa nawet zgodnie z demokracjš. Jak im sie nie uda, to rozruchy, mo?e i wojny domowe. Rdzenna mniejszoPae zrezygnuje byae mo?e z demokracji, by obroniae swojš dominujšcš pozycje. Fundamentalizm chrzePcijanski jako przeciwwaga islamu. Niezale?nie kto wygra, panstwa religijne i zamordyzm, powa?ne niepokoje społeczne.
Polsce islam raczej nie grozi, ale znów bedziemy ultrakatolickim przedmurzem...
Dodam jeszcze, ze nie jestem rasistš, czy ksenofobem, a to co napisałem to czarny scenariusz, wcale nie na sto procent pewny, ale niestety, mo?liwy.
Mo?e nie bede miał przyjemnoPci ?yae dostatecznie długo, by sie przekonaae
:wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2007 4:47 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
M@rek napisał(a):
Problemem jest wykorzystywanie roznych religii w celach politycznych i na sile narzucaniu innym zwiazanego z wiara swiatopogladu jako jedynie slusznego.Mysle ze i u siebie w kraju mamy z tym problem.

Zgadzam sie z tym stwierdzeniem ale jednoczesnie zapytuje: jezeli religie nie sa problemem to dlaczego fanatyzm, ignorancja, bigoteria, obskurantyzm tak bujnie kwitna na religijnym podlozu? Rzadko kiedy takie aberacje spoleczne wystepuja na podlozu liberalnym i sekularnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2007 5:29 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
Czemu obawiam sie islamizacji Europy?
Przedstawiciele tej religii rozmna?ajš sie znacznie szybciej, ni? rdzenna ludnoPae i za lat powiedzmy 20- 50, w niektórych krajach zachodniej Europy zacznš stanowiae wiekszoPae. Ju? teraz jest ich tak du?o, ?e o asymilacji i integracji nie ma co marzyae. Młode pokolenia czujš sie wyalienowane i mogš paPae łupem fundamentalistów i terrorystów. Gdy bedš wiekszoPciš, mogš narzuciae swoje prawa nawet zgodnie z demokracjš.

Dlaczego maja sie asymilowac i integrowac? Maja swoj jezyk i kulture ktora chca pielegnowac i uprawiac. Czy np.: polski katolik zyjacy w kraju niekatolickim i obcojezycznym ma przestac byc katolikiem i zapomniec polskiego jezyka? O ile przestrzegaja prawa i wnosza pozytywny wklad dla spoleczenstwa, moze nie jest tak wazne jak jest ich religia? Czy tez moze jedna powinna byc regula dla "bisurmanow" a inna dla "naszych"?
Jezeli beda wiekszoscia to od czego maja byc alienowani? Obecnie alienacja jest faktem ale nie ma to zbyt wiele do czynienia z ich religia a wrogim lub przynajmniej indiferentnym nastawieniem nieislamskiej wiekszosci wsrod ktorej zyja. Uprzedzenia oparte na ignorancji obu stron sa tu wiele winne. Jedyna metoda to edukacja, edukacja, edukacja. Rzucam haslo: "ZJEDZ OBIAD Z BISURMANEM!" albo "ZAPROS BISURMANA NA KOLACJE" (schabowe odpadaja z menu :) ) Pamietam ze za czasow szkoly sredniej u jednego z moich kolegow przez pewien czas mieszkalo dwoch Irakczykow. Jeden byl bardzo religijny a drugi tak raczej olewal. Kolega i ja mielismy chyba 15 lub 16 lat i bardzo ich lubilismy. Byli jedynymi doroslymi mezczyznami ktorzy traktowali nas jak sobie rownych. Zabawne byly kolacje kiedy to ten pobozny dopytywal sie czy te kielbaski to na pewno wolowe. Mama kolegi zapewniala go ze tak, po czym mrugala porozumiewawczo do tego mniej poboznego, ktory nie mial nic przeciwko jednemu "glebszemu" przy okazji kolacji.
Cytuj:
Jak im sie nie uda, to rozruchy, mo?e i wojny domowe. Rdzenna mniejszoPae zrezygnuje byae mo?e z demokracji, by obroniae swojš dominujšcš pozycje.

Jezeli im sie nie uda a sa w wiekszosci to znaczy ze juz ich demokratyczne prawa zostaly pogwalcone, wiec maja wszelkie prawo do domagania sie sprawiedliwosci. A sposob w jaki sie tego beda domagali, historia uczy, bedzie krwawy.
Cytuj:
Fundamentalizm chrzePcijanski jako przeciwwaga islamu. Niezale?nie kto wygra, panstwa religijne i zamordyzm, powa?ne niepokoje społeczne.

Czyli taki religijny aparthaid. Czarny to scenariusz ale mozliwy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2007 12:38 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
wiskawa napisał(a):
M@rek napisał(a):
Problemem jest wykorzystywanie roznych religii w celach politycznych i na sile narzucaniu innym zwiazanego z wiara swiatopogladu jako jedynie slusznego.Mysle ze i u siebie w kraju mamy z tym problem.

Zgadzam sie z tym stwierdzeniem ale jednoczesnie zapytuje: jezeli religie nie sa problemem to dlaczego fanatyzm, ignorancja, bigoteria, obskurantyzm tak bujnie kwitna na religijnym podlozu? Rzadko kiedy takie aberacje spoleczne wystepuja na podlozu liberalnym i sekularn

Podkreslam, moje subiektywne zdanie. Im nizszy poziom intelektualny
oraz wyksztalcenie tym latwiej dac sie zlapac na lep jedynych slusznych
pogladow tlumaczonych wola boska. Chyba prawie kazda religia( pewien nie jestem bo tematu doglebnie nie studiowalem) ma swoje ciemne strony. Ciemne masy bardziej podatne sa na sterowanie oparte na
religijnych dogmatach niekoniecznie zgodnych z duchem religii.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2007 12:54 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
Czemu obawiam sie islamizacji Europy

Przedstawiciele tej religii rozmna?ajš sie znacznie szybciej, ni? rdzenna ludnoPae i za lat powiedzmy 20- 50, w niektórych krajach zachodniej Europy zacznš stanowiae wiekszoPae. Ju? teraz jest ich tak du?o, ?e o asymilacji i integracji nie ma co marzyae. Młode pokolenia czujš sie wyalienowane i mogš paPae łupem fundamentalistów i terrorystów. Gdy bedš wiekszoPciš, mogš narzuciae swoje prawa nawet zgodnie z demokracjš

Dlaczego maja sie asymilowac i integrowac?

Dlatego ze jedynie w taki sposob nie beda sie alienowac. Oni wybrali kraj
w ktorym chcieli mieszkac ze wszystkimi zasadami w nim obowiazujacymi.Jesli wybierasz sie do kogos w goscie to powiniennes stosowac sie do zwyczajow tam panujacych a nie wprowadzac swoje.
Ja sie do takich zasad stosuje i nigdy nie spotkala mnie zadna przykrosc
a podrozowalem sporo. Na rosyjskim statku mialem na przetworni przedstawicieli 11 narodowosci, ktorzy roznie ze soba zyli , ja ich szanowalem oni mnie tez.Podobnie bylo na Senegalu.
Tez obawiam sie islamizacji Europy bo te biedniejsze, mniej wyksztalcone grupy etniczne albo nie sa zdolne do asymilacji albo po prostu tego nie chca, chca natomiast wprowadzac swoje prawa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 4:21 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
M@rek napisał(a):
... Jesli wybierasz sie do kogos w goscie to powiniennes stosowac sie do zwyczajow tam panujacych a nie wprowadzac swoje prawa.

Przypominam mowimy tutaj o emigracji a nie o przyjezdzaniu w goscine. To ogromna roznica, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 5:39 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Tak wydaje mi sie, ze Polska ma emigracje dobra, ktora troszczy sie o losy kraju. Mamy przeciez zasluzonych Polakow, ktorzy bedac poza granicami kraju wniesli duzy wklad w Ojczyzne. Moi przyjaciele i ja pomagamy rodzinom, przyjaciolom od lat. Albo w kraju jest inny poglad o Poloni? Ja spotykam sie czesto z opiniami pozytywnymi o osobach, ktore wyemigrowaly. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 07, 2007 8:46 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
wiskawa napisał(a):
Przypominam mowimy tutaj o emigracji a nie o przyjezdzaniu w goscine. To ogromna roznica, prawda?

CoP retro:
Tu :)
Tak dla odmiany, ale do tematu głównego, mo?e wróciae jeszcze warto. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 9:58 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
Jesli wybierasz sie do kogos w goscie to powiniennes stosowac sie do zwyczajow tam panujacych a nie wprowadzac swoje prawa.

Przypominam mowimy tutaj o emigracji a nie o przyjezdzaniu w goscine. To ogromna roznica, prawda

Chyba sie nie zrozumielismy. Uwazasz ze jak sie do kogos wprowadzasz na stale to mozesz mu meble przestawiac po swojemu ? Tak bylo
za czasoe kolonialnych gdzie kolonialisci narzucali sila swoje
"jedynie sluszne" zwyczaje i religie narodom podbijanym - to bylo
Twoim zdaniem w porzadku ? Teraz niestety problem jest troche podobny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 1:28 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
M@rek napisał(a):
...Uwazasz ze jak sie do kogos wprowadzasz na stale to mozesz mu meble przestawiac po swojemu ? Tak bylo
za czasoe kolonialnych gdzie kolonialisci narzucali sila swoje
"jedynie sluszne" zwyczaje i religie narodom podbijanym - to bylo
Twoim zdaniem w porzadku ? Teraz niestety problem jest troche podobny.

Emigracja nie jest "wprowadzaniem sie do kogos". Widze ze jej nie zaznales i nie masz pojecia o czym mowisz. Nie bede wiec tego dalej kontynuowal.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 3:38 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Pytanie do Sławki:
A jak jest z muzułmanami w krajach skandynawskich?
Czytałem gdzieP:
- w Szwecji, w cišgu ostatnich 15 lat, liczba muzułmanów wzrosła z kilkudziesieciu do kilkuset tysiecy,
- w Danii muzułmanin stoi na czele powa?nej partii politycznej – ale ten jest pozytywnie nastawiony, przed domem wiesza nawet dunskš flage.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 5:18 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Z literatury i historii, tak?e Polski, wiem, ?e dopóki ELITOM nie zachce sie wojny, to "ciemne masy" ró?nych wyznan i kultur Pwietnie potrafiš ?yae i obok siebie, i ze sobš. |wietnym tego przykładem jest Ukraina, gdzie wszystkie znane Polsce religie (judaizm, katolicyzm, prawosławie, protestantyzm, islam i wiele innych) ?yły obok siebie, a? któremuP z MO?NYCH lub "inteligentów" nie przyszło do głowy szukaae ró?nic i jednoczePnie SIL! "PERSWAZJI" je LIKWIDOWAAE. To opisano nie tylko w Trylogii, ale tak?e we wspomnieniach naszych dziadków. Takie "integracje" nigdy dobrze sie nie konczyły.
JePli wiec chcesz sprowadziae "tu" Wietnamczyka, to musisz byae gotów zaakceptowaae go z całym jego baga?em, a nie tylko "zdolnoPciš roboczš"!

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.026s | 17 Queries | GZIP : Off ]