Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 09, 2007 8:52 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Wychodzi na to, ?e wśród aktywnych forumowiczów, jestem jedyny jeszcze palący :oops: :cry:
Nie raz miewałem w miare długie okresy bez. Ale zawsze wracałem.
Macie jakieś dobre rady?

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano So maja 10, 2008 2:40 pm przez RychO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 9:34 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
O szkodliwosci palenia i o celowym skracaniu sobie zycia przez palenie chyba kazdy zdaje sobie sprawe i nie potrzeba uzasadniac. Najwazniejsza jest chec porzucenia tego nalogu i motywacja. Jesli motywacja jest niewielka lub nieprzekonujaca to bedzie bardzo trudno rzucic palenie. Aby motywacja byla przekonujaca to radzilabym poobserwowac pacjenta chorego na KOL(chroniczna obstrukcja pluc-tak to chyba nazywa sie po polsku). Pacjenta, ktory zeby przezyc otrzymuje 4l tlenu przez godzine. Wowczas objawy sa widoczne. Przezycie takiego szoku dla nie medykow, powinno dac rezultat w postaci motywacji i checi rzucenia tego nalogu. Metody rzucenia sa rozne.Przypuszczam, ze w Polsce przy szpitalach sa poradnie lecznictwa uzaleznien bo palenie jest uzaleznieniem. Pomocne w trakcie porzucania nalogu sa srodki Nicorette,o tyle sa dobre, ze nie szokuje sie organizmu natychmiastowym porzuceniem palenia i zmniejszaja objawy abstynencji. Pomocna tez moze okazac sie hipnoza. Metoda odchodzenia od nalogu jest indywidualna, powinno sie wybrac to co jest skuteczne, wlacznie z wizyta u psychologa i terapia grupowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 12:24 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
Wychodzi na to, ?e wPród aktywnych forumowiczów, jestem jedyny jeszcze palšcy :oops: :cry:
Nie raz miewałem w miare długie okresy bez. Ale zawsze wracałem.
Macie jakieP dobre rady?

WstydŸ sie, taki duzy a jeszcze sie za faje łapie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: rzucic palenie
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 1:51 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Rzucic palenie, mozna rowniez calkiem "domowymi" metodami. Zamiast fajczyc zagryzac marchewke, jablko. rodzynki, gozdziki lub zuc mietowa gume do zucia. Byle poszukac tego zamiast , co bedzie skutkowalo. Po trzech tygodniach niepalenia problemy z abstynencja zmniejszaja sie o polowe, a po trzech miesiacach wystepuje ona od czasu do czasu. Przestac palic napewno warto!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 7:08 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
wiskawa napisał(a):
WstydŸ sie, taki duzy a jeszcze sie za faje łapie :P

Co tam. Jest za du?y, ?eby zaczšae...

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 7:31 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Hej
Rysio jedna z metod -- w tym czasie gdy chce ci sie zapaliae ,NAPIJ SIE WODY ,ale nie podobnego napoju o zbli?onej nazwie. POMAGA :D. Jeszcze musisz mieae silnš wole, staraj sie a trafisz do grona szczePliwców niepalšcych. Zobaczysz Browar INACZEJ smakuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 10, 2007 9:22 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Szklanka zimnej orzezwiajacej wody jest bardzo skuteczna, bo przy okazji oczyszcza organizm z toksyn, ktore powoduja glod nikotynowy, wierze w powodzenie! I do dziela. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 11, 2007 4:53 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Przyznaje sie bez bicia,sam tš metode u?ywałem. Rysio stawiasz na biurku szklaneczke z wodš i jePli Ci sie chce piae , to łyczek wody i dalej do roboty, bez wychodzenia na fajeczke. Jak wytrzymasz kilka dni jest cacy, ba nawet miodzio.Jeszcze jak przetrzymasz pierwszš impreze bez fajeczki, to wysyłam Ci dyplom. Zresztš tyle razy rzucałeP palenie to masz ju? wprawe
Skutecznego ODWYKU
kolega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: palenie
PostNapisane: Śr gru 12, 2007 8:36 pm 
Offline
Młodszy Rybak

Dołączył(a): N paź 29, 2006 10:36 am
Posty: 8
Lokalizacja: Szczecin
Rzucanie palenia jest bardzo proste.Wiele razy to robiłem.(Mark Twain).Nie paliłem 7 lat 2 razy po2,5 roku,rok.W czerwcu zaczšłem po 5,5 mies niepalenia.Trzeba psychicznie przygotowywaae sie ok miesišca.Wyznaczyae sobie date rzucenia.Dobre jest wspomaganie-guma Nicorette,spray Nicorette do nosa(u nas chyba tego nie ma-to jest chyba tylko na wewnetrzny rynek w Szwecji-Sławka).Bardzo zacheca do palenia alkohol w miłym towarzystwie palaczy albo nowa kobieta-palšca(strze? sie!!!)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 14, 2007 5:05 pm 
Offline
Starszy Rybak

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 5:31 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Koziołkowe miasto
Rycho wiesz jak ja rzuciłem palenie?CoP tam kuło coP tam dusiło,wybrałem sie do Pani doktor i padło proste pytanie --Palimy?. To jak rzucimy to zapraszam na kolejnš wizyte.RZUCILEM ale na kolejnš wizyte ju? nie sie nie wybrałem,bo i po co. :D

_________________
słuchanie to sztuka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 7:39 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Nie ma sie czym chwaliae, ale ja te? pale I TYLE!!! Mam silnš wole i chce, to pale, a nie bede chciał, to nie bede! W myPl hasła :Nie pal, umrzesz zdrowszy!"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 1:34 am 
Offline
Młodszy Rybak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2007 2:06 pm
Posty: 8
Lokalizacja: junajted kingdom
ja 4-ty dzien nie pale. z racji wykonywanej pracy i nałogu dorobiłem sie przewlekłego nie?ytu oskrzeli. mam 29 lat wiec to nie jest za póŸno by skonczyae z marnowaniem sobie zdrowia (zresztš na to nigdy nie jest za póŸno). druga sprawa, ?e paczka papierosów kosztuje tu jakies 30 zł. :roll:
no nic, trzymam na siebie kciuki.
P.S na Youtube i na vidmax.com jest pare filmików o szkodliwoPci palenia. po ich obej?eniu odechciewa sie braae to paskudztwo do reki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 25, 2007 7:30 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
specjalnie dla Rycha.
Widaae,?e nam coraz bli?ej do tej Unii,a najbardziej chyba po cenach
Rysio we? coP na uspokojenie i poczytaj
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 2-25-04-06
niestety jak wszyscy wiemy nie dotyczy to tylko papierosów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rzucic palenie
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 11:49 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
W Polsce wydano ksiazke, swiatowy bestseller, podobno rewelacyjna pt."Prosta metoda jak skutecznie rzucic palenie". Autor: Allen Carr. Cena ksiazki 29.90. Powodzenia! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 7:30 pm 
Offline
Rybak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 01, 2008 12:39 pm
Posty: 22
RychO napisał(a):
Wychodzi na to, ?e wPród aktywnych forumowiczów, jestem jedyny jeszcze palšcy :oops: :cry:
Nie raz miewałem w miare długie okresy bez. Ale zawsze wracałem.
Macie jakieP dobre rady?


to proste - idŸ na oddział onkologii i popatrz sobie na chorych na płuca i co wazne na tych z rakiem pecherza moczowego i prostaty - super widoczki .....................

_________________
"TooOld": Transforming Organism Optimized for Observation and Logical Destruction

Muszlowce :
http://www.tooold.ayz.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 5:26 am 
Offline
Rybak

Dołączył(a): Cz sty 03, 2008 5:30 am
Posty: 32
Lokalizacja: Windsor, Ontario
Rysiu, opowiem Ci, jak ja rzucilem ten zgubny nalog. Zachorowalem tak cholernie ciezko (Temp. 41*), ze nie przyjmowalem pokarmow zadnych przez kilka dni, nie moglem tez palic, bo ciagnelo mnie na wymioty. Po chorobie postanowilem juz nie palic. To bylo jakos latem. Na sylwestra przy wodeczce mowie sobie a mozy by tak jednego, no i wypalilem zonie dziure w sukience pozyczonej zreszta od kolezanki. Od tego czasu ani jednego (jakies 25 lat). Nie znaczy to, ze radze Ci zachorowac, a bron Cie Panie Boze.

_________________
www.faux-ever-finishes.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 22, 2008 1:06 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
http://pl.youtube.com/watch?v=-NlUwlU06 ... re=related
:wink: :) :cry:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 31, 2015 3:25 pm 
Offline
Młodszy Rybak

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 1:25 pm
Posty: 3
Najlepiej pomału się odzwyczajać zmniejszając codzienną ilość wypalanych papierosów, aż do całkowitego rzucenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 01, 2015 3:12 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
8 grudnia 2011 r. około godziny 13.00, miałem w paczce 11 sztuk fajek . Nagle myśl - może to już wystarczy? Myśl spodobała mi się na tyle, że tuż przed godziną 20.00 skończyłem palić ostatniego. Następny dzień był "bohaterski". Potem sobota, niedziela... Po około pół roku pewność, że nawet jak się upiję, nie muszę palić :)
Oby tak dalej :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.036s | 15 Queries | GZIP : Off ]