Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zew Północy
PostNapisane: N wrz 27, 2009 3:46 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Moje zainteresowanie magazynami Zew Północy wzbudziła informacja o nich w jednym z programów telewizyjnych.
Jak się okazało po poszukiwaniach w Empik-u magazyn nr 2 okazał się już niedostępny. Krótki e-mail do redakcji w Szczecinie i oto po kilku dniach otrzymałem przesyłkę wraz z dwoma magazynami o tematyce skandynawskiej.
Zew Północy nr 1, oraz Zew Północy nr 2., za co serdecznie dziękuję redaktorowi naczelnemu Panu Marcinowi Jakubowskiemu.

W pierwszym numerze z kwietnia 2009 głównym tematem jest odległa, ale znana wielu polakom Islandia ze swoimi gejzerami. Dodatkowo w numerze znajdziemy informacje o Północnej Zelandii, sąsiednich miejscowościach Helsinborg :)(Sławcia co słychać)i Helsingor.Dla wędkarzy zaproszenie do odwiedzenia Lofotów, dla innych wizyta w szwedzkim parku narodowym Abisko.
Bardzo przydatny jest przegląd skandynawskich kart rabatowych, dzięki którym możemy zaoszczędzić spore kwoty podczas zwiedzania.

W numerze drugim - lipiec, sierpień 2009-sporo ciekawych i pożytecznych informacji o bliskim i słonecznym Bornholmie.
Po przeczytaniu byłem zawiedziony tym ,że wcześniej nie udało mi się kupić tego numeru, gdyż okazało się,że magazyn wspólnie ze świnoujskim biurem ''Fregata'' organizował trzydniową wycieczkę na Bornholm i to w terminie wymarzonym dla mnie.
Miałem już przyjemność korzystać z biura''Fregata'' będąc uczestnikiem niezapomnianej dla mnie wycieczki do Kopenhagi, która pomimo wielu wydarzeń zakończyła się szczęśliwym dla mnie powrotem do kraju,w czy pomógł mi miły kopenhaski taksówkarz, jak i pilot naszej wycieczki, absolwent naszego rybackiego wydziału.
Przy okazji bliżej możemy poznać rejon Skanię , w którym to zamieszkuje przecież nasza koleżanka , współredaktorka tegoż właśnie portalu.Jakoś nigdy nie chwaliła się,że to właśnie w jej rejonie jest produkowany znany wielu koneserom przezroczysty napój ''Absolut''.
Inny artykuł przeczytany również z ciekawością dotyczy szwedzkiego domku na Księżycu. Ludzie mają pomysły, ale jak sie okazuje mogą być nawet urzeczywistnione.Chcecie wiedzieć kiedy , zajrzyjcie do numeru.
W obydwu numerach felietony kulinarne Sławomira Osińskiego,kalendarium Co, gdzie, kiedy na Północy.
Dla przyjemności i lepszego poznania skandynawii,w obydwu numerach Duński w pigułce.Parę wyrazów nawet jest zrozumiałych, ale to wymówić to chyba potrzebny Absolut.
Namawiam do przeczytania wszystkich artykułów w obydwu numerach, no i trzeba tam po prostu jeździć.

więcej informacji znajdziecie na stronie
http://www.baltic-travel.com/?screen=zewpolnocy


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 193.38 KiB | Przeglądane 4638 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 220.15 KiB | Przeglądane 4638 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2009 4:00 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Namiar internetowy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2009 4:17 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
na dziedzińcu zamku w Helsingor wraz z pilotem wycieczki Wrześkiem Mechło absolwentem naszego wydziału,autorem wielu publikacji o Świnoujściu i okolicach.

zdjęcie poniżej autor notatki


Załączniki:
DSC02957.JPG
DSC02957.JPG [ 39.06 KiB | Przeglądane 4635 razy ]
DSC02961.JPG
DSC02961.JPG [ 26.7 KiB | Przeglądane 4635 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2009 4:47 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
Sławciu , jak chcesz podeślę ci obydwa numery tego magazynu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 28, 2009 1:27 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Polnoc jako sasiedni kraj Polski jest ciekawa. I tak sobie mysle, ze dobrze jest co nie co wiedziec o zyciu i obyczajach sasiadow.
"Absolut" jest produkowana w Skanii, ale jak tu reklamowac procentowy napoj na portalu? I to produkowany poza krajem?
Nie jestem ani politykiem, ani znawca Skandynawii. Obserwacje przekazane na portal to po prostu male ciekawostki i niektore zdarzenia.
Zapraszam wszystkich rybakow, ktorzy mieszkaja poza granicami kraju zeby rowniez napisali o krajach, w ktorych mieszkaja. Podzielili sie doswiadczeniami.
Waldi oczywiscie " Zew Polnocy" chetnie poczytam. Dzienks!
Serdecznie Was pozdrawiam, jestescie wspaniali i juz!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.021s | 17 Queries | GZIP : Off ]