Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 13, 2009 11:24 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Jak zaczynać? Gdzie pójść? Czym się zająć? Wracć w rodzinne stron, czy też usłuchać przełożonych i pozostać na Ziemiach 0dzyskanych -
I tak kapitan rezerwy, Tadeusz Żurawski został szefem Wydziału 0chrony Wybrzeża Pomorza Zachodniego - ciąg dalszy ciekawych jego losów już od piątku. Zapraszam...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 15, 2009 9:47 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Nie zdążyłam zacząć pisać o urokliwym morzu , o autobusach, o wydmach, o podrywaniu nad morzem, bo ... Właśnie wyszłam "w Szczecin". Tak dawno nie chodziłam po szczecińskich ulicach. Najpierw autobus Nr 53, potem wizyta u siostry, po wyjściu od niej spotkałam znajomego pana, pogaduszka niezbyt długa. 0beszłam wszystkie Aleje, nazwy zmienione, kurcze co się w tym Szczecinie wyprawia. Aleśmy bogaci jako miasto - brud wszędzie a nasi rajcowie sobie rajcują i tylko patrzą co wybudować /nie, nie mieszkań komunalnych czy lokali użyteczności publicznej/ a pomniki, tablice, napisy, zmiany ulic. No to się narajcują. Głowy nie od parady mają, że też myślenie im jeszcze nie zaszkodziło? Pewnie pójdą na urlop, bo inaczej pochorują się i kto będzie rajcował na ,,nasiadówkach, podziwiałam i współczułam ciężkiej doli naszych radnych. - Ciekawa jestem ilu przybyło nam bezrobotnych, bezdomnych? - dumałam idąc i podziwiając nasze piękne, cudne, zaniedbane co nieco miasto.
Długo nie musiałam dumać nad dolą bezrobotnych. Doszłam do Placu Grunwaldzkiego i ... spotkałam takowego. 0tóż wyciągał z koszy na śmieci butelki po piwie, nogą je miażdżył i do torby. Elegancki był, zadbany w roboczych rękawiczkach. Przejechał jeden tramwaj, drugi, trzeci - oczywiście była to 5,,mój" tramwaj na Pogodno. Ja chodziłam za tym pracowitym panem i patrzyłam... patrzyłam... patrzyłam... Pan uzbierał całą wielgachną torbę. - Przepraszam - odważyłam się zapytać - co pan robi?- Jak to co. Czy pani z tego Słońca spadła? - zdziwił się pan. - Nie mam pracy, a dziecko chce jeść. Więc zarabiam jak mogę. Tu puszki, tam jakiś złom i tak leci. Może kiedyś otrzymam w końcu jakąś robotę - odparł jegomość. - Wie pan, na Pogodnie czytałam w sklepie, że potrzebują sprzedawcę - ja na to. - Za ile - pyta facet. - Tego to ja nie wiem, nie byłam zainteresowana. - Dobrze, dajże pani ten adres, pójdę zobaczę - a teraz do widzenia pani ciekawska!!!
- Poczekaj pan, czy złom też pan zbiera? -0czywiście, wszystko się sprzedaje. - Panie, ja mam całą piwnicę zawaloną starym żelastwem, to znaczy dużo tego jest. - Przy okazji będzie więcej miejsca. Co pan na to. - Dobrze, daj pani adres, przyjadę, zabiorę. Dziękuję, a teraz spływam. - Kiedyś pływałem, jako młodzieniec, ale gdy się ożeniłam, żona chciała mieć męża w domu. I ma bezrobotnego. Dziękuję jednak pani za adres do pracy i za złom który mam od pani zabrać. - Cześć.- Cześć wilku już nie morski - uśmiechnęłam się do facia. Facio pomachał ręką i poszedł sobie z pełną torbą zgniecionych puszek po piwie. Ciekawe przy przyjdzie po złom, byłoby fajnie. Co prawda piwnica sucha, jednak mi przeszkadza to żelastwo. Porządnisia - mruknęłam bez sympatii do siebie. - Jedni piją piwo, drudzy po nich puszki zbierają. Zniesmaczona wróciłam do domu, do Kici-Kasi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 18, 2009 9:32 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Witaj Mario!
Moze nie na temat. Wyczytalam w sasiednim portalu Por,
ze dostalas nagrode. Piekne sloneczniki.
Moje gratulacje. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 8:39 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
przyłączam się do tych gratulacji :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 8:05 am 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Waldi napisał(a):
przyłączam się do tych gratulacji :D
I ja również :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 10:46 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
http://www.por.home.pl/index.php?page=371 Chcialam uzupelnic wiadomosc o nagrodzie.
Jest tu rowniez nasza Maria47. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 4:15 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Serdecznie dziękuję. 0trzymałam, powiesiłam na ścianie i stwierdziłam ,,co za bezguście, kobieto". 0brazów tyle, że niedługo możesz zrobić galerię i brać 1 /jednego złocisza od każdego, kto zechce zobaczyć/. Moja Córka rybaczka-Dana błaga ,,tylko nikomu nie rozdawaj,, one są piękne. Zamieniając się z nią mieszkaniem także tam parę obrazów zostawiłam na ścianie. Przyznaję, że mamy wybitnych malarzy, obrazy za kilka, za lat parę będą miały jeszcze większą wartość. Alem com się napracowała, tom się napracowała pisząc. Jeden z kolegów, że tak nazwę pisarzy - pisze na jeden temat i ma święty spokój. My kiedyś z nieżyjącym już współautorem ciągle o czymś innym - to była dopiero robota. Brudnopisy, komputer, potem 3 razy autoryzacja /moja - bo Władzio już biegał szukając innych tematów./ W końcu wydanie. I teraz przepisując dla Rybaków czy Portala poprawiam dziwiąc się, jak mogłam nie zauważyć tych ,,potknięć,, w książce. Jednak jest 13 książek. 0statnia będzie o PGR-rze zniszczonym, odczucia tych ludzi. Pominę ,,niecenzuralne słowa,,. Pochwalę się, że wypiłam ,,Mamrota,, i taki najgorszy nie był. 0dchorowałam alkohol, jednak nie wypada odrzucić gościnności. Nie piję alkoholu, jednak piłam.
Następna sprawa - to Działki Pracownicze. Chcę się dowiedzieć i napisać co sądzą ludzie mający od pokoleń działki, na które mają chrapkę nowobogaccy i inne ,,szemrane towarzystwo,,. Tyle i dziękuję, moi mili, żeście mnie pochwalili. Pozdrawiam Szczerze. Woti w galerii wstawił parę zdjęć z tej uroczystości.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.013s | 13 Queries | GZIP : Off ]