Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 17, 2009 1:46 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Z redakcyjnej poczty:

Uważam, że na Forum jest słabo wyeksponowany wątek - OLSZTYN - KORTOWO. I szans na naprawę tego braku będzie coraz mniej - z upływem czasu.

Tutaj zwracam się do Tadzika Komockiego (bataju@wp.pl) - absolwenta Wydziału, a obecnie pracujacego jako leśniczy w Brzózkach k. Nowego Warpna nad Zalewem Szczecińskim. To on poinformował mnie o istnieniu tej strony. W dzieciństwie bawił się on z moimi synami (Marcinem i Szymonem w jednej piaskownicy). Ojciec Tadzika - Roman (emeryt) jest absolwentem Kortowa. Pracowaliśmy razem jako ichtiolodzy w PGRyb. Lipiany. Nie stronił on od fotoaparatu i z całą pewnością ma w domu (Dobiegniew) obrazy olsztyńskie. Wzmocnijcie mój sygnał do Tadzika - może uda się mu Ojca jakoś uaktywnić. Za czasów studiów starego Komockiego komputery były ale w Ameryce (Pentagonie).

Inny kortowski ślad. Roman Komocki mocno przyjaźnił się (może utrzymują znajomość dalej?) z Janem Łabanem (koledzy ze studiów). Był on dyrektorem jednego z zakładów (najwiekszego w Polsce) Kombinatu Rybackiego w Miliczu. Pewnie teraz jest na emeryturze, a może dysponuje chęcią i czasem? Kiedyś byłem w Miliczu i go poznałem, ale to czasy bardzo odległe. Ten zajmował się fachową publicystyką bogato ilustrowaną; bez wątpienia jego archiwa zawierają wiele cennych tajemnic rybactwa.

Myślę, że wiele materiałów ma Wiesław Seidler - mąż Teresy Seidler - obecnej figury na Wydziale (z mego roku - d. Teresa Rudnik - ur. w m. Sforne Gacie). Za naszych czasów Wiesiek był wykładowcą w Szkole Morskiej.

Materiały mogą mieć p.p. Trzebiatowski i Winnicki, ale nie wiem w jakiej są formie? ... i chyba nikt poza nimi?

Za naszych czasów jeden rocznik kończył Wydział (a rozpoczynał na Kortowie). M. in. nasza koleżanka z roku - Danuta Rychlicka (jest na fotkach) znalazła tam męża nazwiskiem Szubert (jest na jednym z 4 tableau). Danusia, dziewczę nieduże - takie żywe sreberko. Stary Szubert jak wychodził w morze, to prosił "Filipa" (Jarka Filipiaka) by ten miał baczenie na jego młodą i powabną żonę. Takie to były czasy.

Wykorzystajcie Tadzika!

Pozdrawiam
A. Narożański

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 12:30 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
>klik<

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 11, 2014 5:08 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
... ... ... i po pięciu latach... :)

(proszę otworzyć załącznik)


Załączniki:
KORTOWSKIE WSPOMNIENIA.pdf [741.16 KiB]
Pobrane 1044 razy

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.024s | 18 Queries | GZIP : Off ]