Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Swięto Matki
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 12:13 am 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Dzień Matki

Być może, że myślę jakimiś niegdysiejszymi kategoriami. Jednak jak sięgam pamięcią Dzień Matki był zawsze. 0becnie jestem nie tylko MATKA, jestem Babciią i ... Prabacią. / – gdyby dzisiaj moja Mamcia na parę minut, jedną minutkę, sekundę - wstała z grobu – całowałabym jej ręce, nogi i prosiła ,,Mamo, zostań na zawsze, zostań tutaj, na tej Ziemi. Zostań,,. Niestety, odeszła i nie wróci. Tak jak każdy z nas. Mamy swój czas na tej ziemi, możemy czynić co się nam podoba. Jednak pewnego dnia odejdziemy i tylko od nas będzie zależało czy ktoś będzie pamiętał, że ktoś taki był . Ja osobiście mam wrażenie, że moja Mamcia czuwa nade mną. Nieraz wstając, czy kładąc się spać pragnę iść do Mamci, aby powiedzieć Dobranoc czy Dzień Dobry.
Matka kocha bez względu na to czy jej dziecko jest dla niej dobre, czy ją szanuje. ,,Największy nawet zbrodniarz jest wartościowym człowiekiem, gdy szanuje Matkę swoją, czego nie można powiedzieć o udającym najporządniejsze dziecko zdawałoby się CZŁOWIEKA zasiadającego na wysokim stołku urzędniczym. „
Więzi rodzinne się rozluźniają, walka o byt, walka o rodzinę, którą stworzyliśmy przesłania nam wszystko. Przesłania nawet nasze cechy człowiecze. Nie szanuję osób i nigdy szanować nie będę tych, którzy ubliżają Rodzicom, a nawet zdarza się, że biją ich, głodzą. Czy to jest dziecko tych Rodziców, którzy poświęcili im swoją młodość, podporządkowali swoje życie. Nie, to nie są ludzie, ludzie warci jakiekolwiek szacunku. Takich wyrzucam z grona Rodziny czy znajomych. Dla mnie oni nie istnieją. Nie wierzę w poprawę osoby, która nie ma żadnych uczuć dla Matki. ,,Matka, Mama, Mamcia – to rzecz święta,,. Pozdrawiam – Maria 47.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 6:52 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Dla mojej Mamy

Jedynie serce matki
uczuciem zawsze tchnie,

Jedynie serce matki
o wszystkim dobrze wie

Dac troche ciepla umie
i kazdy bol zrozumie,

A gdy przestaje dla nas bic,
tak ciezko, ciezko zyc...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:00 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Piękny wiersz, Sławko, bardzo piękny. Już tyle lat minęło od śmierci mojej Mamci. Mama miała tzw.,,charakter,. Miała kogo wychowywać. 3 synów i 2 córki, bez męża, to znaczy naszego ojca, którego nie pamiętam. Chłopaków trzymała krótko, najstarsza siostra wyszła za mąż, a ja to najmłodsze dziecię uczepiona maminej spódnicy. 0jczym się nie wtrącał /był dobrym człowiekiem/. Może dlatego, że byłam prawie zawsze z Mamcią - bardzo, bardzo tęsknię za Nią. Gdy jeszcze ten najpiękniejszy z Cmentarzy - Szczeciński Cmentarz Centralny był spokojną Nekropolią, jechałam na tę piękną Nekropolię, siadałam na ławeczce i czytałam książkę przy grobie najpierw mamy, póżniej doszedł do niej 0jczym - nazywany przez nas i nasze dzieci ,,Dziadkiem,,. Dzisiaj jeżdżę tylko z bratem, wpierw do Rodziców, potem do bratowej - żony brata i syna brata - młody człowiek zginął tragicznie. Potem? Potem objeżdżamy groby znajomych /oj dużo ich już przybyło/ każdemu zapalamy znicz i do domu. 0dbiegłam od tematu - od Święta Matki do Szczecińskiej Nekropolii. Jednak jakoś wczoraj wzięło mnie na wspomnienia, gdy przyszła moja córka Dana z Majeczką. Jakoś smutno, bardzo smutno mi na sercu. Pociechą jest Kicia-Kasia. Gdy przedwczoraj mnie nie było parę godzin w domu, po powrocie Kicia-Kasia ,,wrzeszczała-miaucząc,, na mnie aby w końcu ugryźć mnie w kostkę. 0t, burę dostałam od mojej przytulanki-pluszaczka. Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie moich smętnych wynurzeń.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 5:20 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Tu Dzien Matki jest w niedziele.
Podsluchalam, ze bedzie niespodzianka: gril gdzies w przyrodzie.
Dzieci wszystko przygotuja.
Ja truskawkowego torta do kawy.
Ciekawe gdzie pojedziemy?
Przyjedzie rowniez synowa(szwedka) ze swoja mama.
Nie badz smutna Mario!
Eee tam przemijanie jest wpisane w zycie!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 11:29 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Dziękuję. Życzę przyjemnej, serdecznej uroczystości. To jest Piękne Święto i to słowo Matka - najpiękniejsze ze słów jakie znam. ,,0 Matce pieśń, to pieśń bez słów". Pozdrawiam Sławko serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.017s | 13 Queries | GZIP : Off ]