Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 23, 2006 12:22 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Jestem ciekaw jak absolwenci WRMiTZ obecnie oceniaja nasz Wydzial pod wzgledem akademickim.

W mojej opinii, Wydzial byl za "moich" czasow (1975-80) takim sobie n-rzednym przybytkiem edukacyjnym na (n-1)-rzednej (gdzie n-> -nieskonczonosc) Akademii Rolniczej w kraju ktory w skali akademickeij byl dosyc zrujnowany. Musze przyznac ze nie mam zadnych statystyk na potwierdzenie a moje opinie czy raczej odczucia bazuja na obserwacji praktyki akademickiej w innych uczelniach poza krajem.

Bylo jednak cos co stawialo Wydzial ponad inne. To "cos" to nie jego akademickie osiagniecia. Wyjatkowosc Wydzialu (a wierze ze byl wyjatkowy) byla, wg. mnie, powodowana jedynie wyjatkowoscia studentow, ktorzy w wielkiej mierze byli jakimis niewydarzonymi, moze stuknietymi troche romantykami (kazdy oczywiscie zaprzeczylby klasyfikacji "romantyka") ktorzy zamiast uczyc sie dobrego zawodu na Polibudzie lub AM-ie, woleli brac udzial w jakims zbiorowym marzeniu, czy bredzeniu, o morzu, rybach, rejsach, itp., itd.

Co Wy na to?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 23, 2006 4:45 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
CoP w tym jest. Przykładowo, u Nas w tych czasach notatki z wykładów udostepniało sie za frico, a na Polibudzie za pienišdze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 25, 2006 12:10 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Nale?y chyba wzišPae pod uwage, ?e inne uczelnie objete były regionalizacjš, a u nas zebrali sie przedstawiciele całej ojczyzny i nie tylko. Nie było ?adnych uprzedzen, regionalizmów itp. Interesowało nas raczej to czego nauczano. ByliPmy faktycznie czymP na kształt Cyganerii. Mało kto planował rzetelna przyszłoPae, a do strony materialnej mieliPmy stosunek ambiwalentny. I chyba dlatego bylo tak jak bylo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 25, 2006 12:48 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Rycho napisał(a):
CoP w tym jest. Przykładowo, u Nas w tych czasach notatki z wykładów udostepniało sie za frico, a na Polibudzie za pienišdze.


Czyli oni mysleli juz w kategoriach rynkowych a my siedzielismy jeszcze ciagle mocno w okowach komunizmu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 25, 2006 2:58 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Bardziej odpowiada mi okrePlenie "cyganeria". Nawet najwiekszy biznesmen na roku, udzielał chetnym za frico bezpłatnych korepetycji. I odbywało sie to na wesoło. U nas nie mylono ?ycia studenckiego z rynkiem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 26, 2006 2:41 pm 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Co tu du?o gadaae. Teraz nawet w skretyniałych serialach dzienni studenci zap....ja jakby byli sierotkami bez socjalu. Ja osobiPcie wpajam, moze niesłusznie, Juniorowi, ?e ma studiowaae to co Go interesuje i tyle, bo w innej sytuacji bedzie nadal uczniakiem. A jak widaae z tego co teraz robimy zawodowo, to najwa?niejsze jest bezstresowo sie rozwijaae, a szare komóry pomogš znaleŸae swoje miejsce na ziemii.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 27, 2006 1:57 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
NaNu napisał(a):
... A jak widaae z tego co teraz robimy zawodowo, to najwa?niejsze jest bezstresowo sie rozwijaae, a szare komóry pomogš znaleŸae swoje miejsce na ziemii.


Fakt, ze w sumie studia nie sa zawodowka gdzie naucza fachu a rozwoj ma wiele watkow. Jeden to studiowanie, inny zycie towarzyskie, itp. Teraz wydaje mi sie ze byc moze bylismy mocno przechyleni w strone walorow towarzyskich ktore czasami zabijaly te szare komory :wink:
W kazdym razie wiekszosci wyszlo to na dobre a ze do tej pory nie wiem jak porzadnie zaprojektowac wlok pelagiczny, mowiac jezykiem moich tubylcow "who gives a $uck!".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 23, 2006 6:40 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Sam nie wiem, ale przychylam sie: tak: cyganeria, ponadregionalizm. Na pewno TAK, jak pisze NaNu: rynek jest koniunkturalny w coraz krótszych interwałach (nie myliae z wałami miedzy...) = aewiczyc szare komóry, abedzie git. Nie wykluczam, ?e sam jestem tego niezłym przykładem: chwaliłem sie, ?e jako jeden z b.nielicznych wiedziałem, po co poszedłem na studia (=miałem niemal gotowe stanowisko pracy), ale to "nie ?ołnierz kule poniósł" = 8 zawodów, w tym bardzo dziwne i najdziwniejsze, a i dzisiaj... ale bujam sie i z głodu nie zdycham :))) Młodym zawsze powiem tak: nie ma zawodu dajšcego szansena kase i szczePcie zawsze. Poza tym to niemal połowa ?ycia i zrzygaae sie mo?na, robišc coP obrzydliwego. A w ka?dym zawodzie mo?na byc dobrym i jeszcze godnie ?yae. A do biznesu i tak tylko 5% ma talent, wiec nie ka?dy ma sznse zostaae RokimFelerem.
PS. Znam historuków sztuki, którzy maja kase wieksza ode mnie. Studia te? jakoby doPae ciekawe, a na pozór jak?e "niematerialistyczne".

WESOLYCH |WI!T!!!

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.015s | 15 Queries | GZIP : Off ]