Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 23, 2006 6:39 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Wszystkim którzy odwiedzajš rybacy.org bardzo polecam przeglšdarke Firefox. NieszczePnicy którzy muszš u?ywaae IE skazani sš na niespełnienie ich ?šdz doznan graficznych na tej jak i innych stronach netu. Portal rybacy.org bedzie testowany głównie na przeglšdarce Firefox.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 23, 2006 9:40 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Mam zainstalowane obie przeglšdarki. Ale na Firefox wyglšdamy nieco ładniej, no i pokazy slajdów (slideshow) lecš płynniej, bez zacieae. w zapodanym przez usera czasie (1sekunda = jedna sekunda)
Stary wie, co mówi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 24, 2006 6:30 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Rowniez przegladarka Opera wyswietla rybacy.org poprawnie i jest znacznie lepsza od IE. Mozna sciagnac na http://www.opera.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 24, 2006 1:33 pm 
Offline
Bajkok
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:24 pm
Posty: 238
Lokalizacja: z Bałtyku
Ten kuterek -brrrr :? - Mój prapradziadek ledwie wtedy uszedł z ?yciem. Mało brakowało, a nie było by mnie na Pwiecie 8)

_________________
Kocham Trutte Morpha Fario


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 10:35 am 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Do KrzyPka: nie znosze komplikacji i dotychczas unikałem instalowania kilku programów o "tych samych" funkcjach. Dotychczas korzystam z IExplorer Windy. ZacheciłeP mnie do Firefoc'a ew. Opery. Byae mo?e nie tylko ja mam takie podejPcie do tematu. Zatem wyjaPnij szerzej:
1/ Czy warto mieae 3 na jednym kompie i po co? Odinstalowaae IE?
2/ A mo?e MO?NA korzystaae z jednej tylko - łatwoPae wyuczenia sie "podPwiadomej" obsługi jest plusem! To która wtedy?
3/ Nie cierpie rozmyPlaae w angielszczyŸnie, bom w tym słaby. Czy sš wersje polskojezyczne Twoich propozycji?

Z góry dziekuje za ładny wykładzik :lol:

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 12:57 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Jesli ktoP jeŸdzi na linuksie, to IE wcale mu niepotrzebny. jesli na windzie- to lepiej zostawiae, bo to integralna czePae systemu. Ja u?ywam obu - ka?da ma swoje plusy minusy.
Firefoks po polsku do pobrania na naszej stronie głownej - ikonka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 1:27 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Woti napisał(a):
Do KrzyPka: nie znosze komplikacji i dotychczas unikałem instalowania kilku programów o "tych samych" funkcjach. Dotychczas korzystam z IExplorer Windy. ZacheciłeP mnie do Firefoc'a ew. Opery. Byae mo?e nie tylko ja mam takie podejPcie do tematu. Zatem wyjaPnij szerzej:
1/ Czy warto mieae 3 na jednym kompie i po co? Odinstalowaae IE?
2/ A mo?e MO?NA korzystaae z jednej tylko - łatwoPae wyuczenia sie "podPwiadomej" obsługi jest plusem! To która wtedy?
3/ Nie cierpie rozmyPlaae w angielszczyŸnie, bom w tym słaby. Czy sš wersje polskojezyczne Twoich propozycji?

Z góry dziekuje za ładny wykładzik :lol:


IE niestety nie mozna calkowicie odinstalowac. Jest tak wmurowany w Windowsy ze to prostu jakas tam jego czesc zawsze pozostanie.

Warto sprobowac kazdej z przegladarek i po jakims czasie zostawic te ulubiona. W moim przypadku to Firefox. Nie wyobrazam sobie przegladrki bez "tabow" (po polsku?)

Jezeli chodzi o wersje wielojezyczne to nie wiem bom sie nie interesowal ale sprawdze i dam znac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 1:51 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
1/ Firefox raczej ma polskojezycznš. Jest dodawana m.in. do Mandrake Linux.
2/ Mo?e podasz powody, dlaczego wybrałeP F-x a nie Opere? To chyba nawet bardziej mnie interere (tak gadały kiedyP dziciaki).

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 1:56 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Cytuj:
Jezeli chodzi o wersje wielojezyczne to nie wiem bom sie nie interesowal ale sprawdze i dam znac.


Polska wersje firefoxa zladujesz: http://www.mozilla.com/firefox/all.html
Opera zladowuje sie jako wersja "international" i w czasie instalacji zapyta sie w jakim jezyku chcesz ja miec. Zladuj te wersje z http://www.opera.com/download/

Jezeli chodzi o powody dla ktorych wole Firefoxa:
1. Opera kiedys byla niby za darmo ale wyswitlala reklamy, nie lubilem tego i przyzwyczailem sie do Firefoxa.
2. Opera jest ciezkim "klamotem" bo nie tylko jest przegladarka ale takze jest klientem email - nie lubie programow przeladowanych funkcjonalnoscia, jako klienta email uzywam Thunderbird.
3. Firefox jest "open source". Masz wolny dostep do kodu zrodlowego, mozesz sobie z nim robic co zechcesz - nawet zaczac swoja wlasna wersje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 6:01 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Dzieki. Mam nadzieje, ?e ta odpowiedŸ przyda sie takim jak ja "czyPcipokładom" :)

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 28, 2006 1:00 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
GdzieP tu ju? skrobnšłem: zainstalowłem tego foxa. Miły jest. Zobaczymy.
Swojš drogš tak wielu narzeka na pocztowy Outlook Express - spróbowałem Thunderbirda i Klienta poczty od Mozilli - wkurzajšce sš, niestety. Szczególnie dla mnie, bo mam 3 konta pocztowe, które Outlook fajnie integruje i rozdielnie u?ywaae pozwala (np. przy odpowiedzi z danego konta). Poza tym po poczatkowych próbach mam po kilka "skopiowanych" zestawów adresowych, kont itd. - i tego nie moge sie pozbyae, ani przestwaiae kolejnoPci.
Nie mo?na tez "ostatecznie tego wyinstalowaae", a przy powtórkach wraca do poprzednich ustawien, niestey.
Bawie sie w to, bo planuje w nn przyszłoPcii w ogóle przejPae na LInuxy (aby byae barsdziej legalnym), ale wciš? za du?o progów do pokonania, jak dla mnie.

Czym ró?niš sie przeglšdarki mozilli - Firefox i Mozilla (oprócz wyglšdu)? OczywiPcie, chodzi mi o opinie ogólnš, Twoje doPwiadczenia u?ytkownika.

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 28, 2006 11:53 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Woti napisał(a):
GdzieP tu ju? skrobnšłem: zainstalowłem tego foxa. Miły jest. Zobaczymy.
Swojš drogš tak wielu narzeka na pocztowy Outlook Express - spróbowałem Thunderbirda i Klienta poczty od Mozilli - wkurzajšce sš, niestety. Szczególnie dla mnie, bo mam 3 konta pocztowe, które Outlook fajnie integruje i rozdielnie u?ywaae pozwala (np. przy odpowiedzi z danego konta). Poza tym po poczatkowych próbach mam po kilka "skopiowanych" zestawów adresowych, kont itd. - i tego nie moge sie pozbyae, ani przestwaiae kolejnoPci.
Nie mo?na tez "ostatecznie tego wyinstalowaae", a przy powtórkach wraca do poprzednich ustawien, niestey.
Bawie sie w to, bo planuje w nn przyszłoPcii w ogóle przejPae na LInuxy (aby byae barsdziej legalnym), ale wciš? za du?o progów do pokonania, jak dla mnie.

Czym ró?niš sie przeglšdarki mozilli - Firefox i Mozilla (oprócz wyglšdu)? OczywiPcie, chodzi mi o opinie ogólnš, Twoje doPwiadczenia u?ytkownika.


Lamer jestes woti :lol:
W Thunderbirdzie mozesz skonfigurowac nieskonczona liczbe kont gdzie kazde jest z oddzielne, czytac newsy i przegladac RSS. Poza tym integruje sie ze skanerem wirusow, filtrem spamu, etc, etc... Sprobuj to zrobic w Outlook Express. Nie mowiac o milionie robali zasadzonych w Outlook.

Firefox to "odchudzona" wersja Mozilli, niektorzy mowia ze baza kodowa jest taka sama. Nie wiem nie sprawdzalem i nie wiem czy ktokolwiek inny to zrobil. Mozilla jeszcze rok dwa lata temu byla okrutnie zarobaczona i miala sie do Firefoxa jak rozklekotany Star 25 do Porscha. Teraz podobno jest lepiej. Nie wiem nie uzywalem.

Jezeli chodzi o linuxa to nasz serwerek biega pod linuxem (SME, bazujacym na Centos) i jezeli chodzi o serwery to nie zamienilbym linuxa na nic. Jezeli chodzi o linuxa na desktopach to inna sprawa. Urzadzenia peryferyjne nie sa tak dobrze wspomagane jak na windowsach. Trzeba uwazac co sie kupuje (drukarki, skanery, etc.). Kernel 2.6 jest bardzo zarobaczony i nikt ponoc nie pracuje nad usuwaniem robali. Kazdy zasuwa naprzod pracujac nad nowymi wersjami. Ostatnio probowalem 64bitowe wersje SUSE 10.1, Ubuntu 6.06, Mandriva 2006, Fedora 5, PCLinux 1.0 i zaden nie zainstalowal sie porzadnie na moim laptopie z AMD Turion MT40. Jak tak dalej pojdzie to M$ wypusci Vista przed jakakolwiek uzywalna wersja 64 bitowego Linuxa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 07, 2006 8:39 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Co prawda my Robale (pfuj!!!) - Rybole, ale Twoje proste pouczenia dla mnie sš Very OK :oops: Ciekaw jestem, czy innych kolesiów to tez rajcuje, czy sie im na coP przydaje.
Jak bedzie wiecej tego tematu, to go sie chyba wyseparuje, ?eby był soczyPcie widoczny.

PS. Wgryzłem sie doPae dalek w Thunderbirda i Firefox'a - rzeczywiPcie niezłe. Firefox skopiował wszystkie zakładki z IE = co wielce korzystne.
Nie wiem tylko dlaczego raz Thunderbird przerobił mi załšcznik *.doc na html (tak przynajmniej zgłosił odbiorca. Musiałem wysyłke "poprawiae" Outlookiem.

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.025s | 13 Queries | GZIP : Off ]