Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złożeniówka
PostNapisane: N sty 28, 2007 5:31 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Zajęcia rysunku technicznego odbywaliśmy pod piecza asystenta, osobnika o ksywce Odorek. Mimo ?e był absolwentem Wydziału był raczej mało sympatyczny i niezbyt pomocny. Malowaliśmy jakieś cześci pomp, zaworów, śrub i czego tam jeszcze to już dalej nie pamietam. Była to okropna panszczyzna którą wiekszość odbebniała bo było trzeba i nie było na to recepty.
Po całym semestrze mgr. Odorek wytrzasnął super torture, jakš miało byae narysowanie, zgodnie z wymogami zasad rysunku technicznego, całoPciowego obrazu pompy ktory mozolnie, po kawałku rysowaliPmy przez cały semestr, czyli mieliPmy za zadanie zrobiae ZLO?ENIÓWKE. Czasu było mało i Odorek zapowiedział ?e bedzie mo?na przychodziae w soboty ?eby "po godzinach" pracowaae nad zło?eniówkš. Rysowanie w akademiku nie wchodziło w gre gdy? miał to byae format A2 i bez właPciwej deski krePlarskiej nie mo?na było o tym nawet myPleae. Poza tym wredny Odorek przewidujšc "foul play" zarzšdził ?e rysunków nie wolno wynosiae z Zakładu.
WPród populacji studenckiej nastała panika: rysunki "odbebniane" w cišgu semestru mało nadawały sie na podstawe zło?eniówki, właPciwie trzeba było zaczynaae od początku. Nikt nie miał na to checi ani czasu. Trzeba było zaczšae "kombinować". Niektórzy zastanawiali sie nad opłaceniem "zawodowca" ktory takich rysunków robił z dziesieae w cišgu dniówki, niektórzy (czy raczej niektóre) wykorzystywały, jakby to powiedziec, alianse ze studentami ktorzy posiedli dobra znajomoPae rysunku technicznego (byli i tacy) i ktorzy gotowi byli zrobiae wszystko dla swoich wybranek. WiekszoPae, z rezygnacja próbowała jakoP tam skleciae nienawistnš zło?eniówke o własnych siłach.
Pewnej soboty, "po godzinach", grupka stracenców przyszła do Zakładu "Maszyn", do Odorka proszšc o wydanie im złożeniówki a raczej tej niewielkiej cześci rysunku jaki ju? został zrobiony, żeby kontynuować nierówną walke z tuszem, bristolem, grafionami, cyrklami i innymi narzedziami tortur. Ku ich zdumieniu Odorek, we właściwym sobie nieco aroganckim stylu obwiePcił, ?e złożeniówka została odwołana i że studenci mają sie wynosić. Nie trzeba było tego nikomu powtarzać, tak niewiarygodnie dobrej wiadomości nikt sie nie spodziewał, szczególnie nie od Odorka. Na początku nikt nie wiedział czemu można zawdzieczać tak wspaniały obrót spraw. Nieco póżniej okazało sie ?e sprzątaczka widząc "hałde" papierzysk (czyt: niedokonczonych złożeniówek) po prostu wypieprzyła cały stos na śmieci. Z powodu braku czasu Odorek zarzucił projekt złożeniówki a my, szczęśliwcy, dostaliśmy zaliczenie na podstawie technicznych "bohomazów" robionych w ciągu semestru.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zło?eniówka
PostNapisane: N sty 28, 2007 1:20 pm 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): N paź 22, 2006 11:52 am
Posty: 13
Lokalizacja: Torun
To chyba była opłacona kobitka. Takie dokładne sprzštanie?
A u nas czyli na biologii (UMK - te? jestem dumna ze swojej uczelni) pewien asystent cały dzien spedził przy wadze analityczej gdzie odwa?ał mikroskopijne iloPci ró?noPci do ugotowania po?ywki dla pewnej wybrednej bakterii. Skonczył, udał sie na mały relaks przy kawie. Tak sie zrelaksował,?e zapomniał co przed chwilš robił. Tylko bałagan w kieszeniach mocno mu przeszkadzał, albowiem wszystkie te"proszki" zawijał w papierki i do kieszeni. No i jednym zgrabnym ruchem wywalił całš swojš robote do kosza. Po paru dniach te? ju? sie z tego Pmiał.
qba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 10:06 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Gdyby nie owa zacna Pani Sprzštaczka, moja przygoda z WRMiT? skonczyła by sie na I roku. Miałem narysowane 4 osie symetrii i ze trzy kółka. Do tego kupe zaległych innych rysunków. To nie było zajecie na moje nerwy. Do tego jako leworecznemu, stół krePlarski utrudniał mi ?ycie- linijki nie po tej stronie. Pamietam jak próbowaliPmy coP narysowaae u Tadzia W. Skonczyło sie na przegadaniu nocy o d... Maryni i słuchaniu romansów Wertynskiego. W odrabianiu zaległoPci pomogli mi- rysujšc za mnie: Ruda i Waldi (wtedy - Puszkin). Ale zrobili to za ładnie i Odorek poznał sie, ?e to nie moje dzieło. Inne rysunki zrobiło mi byle jak- na mojš proPbe niezbyt ładnie - pewne biuro projektów budowlanych. I tu Odorek dał sie nabraae. Ale czekało mnie jeszcze karne zaliczanie z teorii. Obryłem sie niesamowicie i zjawiłem sie razem z Panem Lalkiem - Lubochonkiem. A tu Odorek zamiast pytaae z teorii kazał nam rysowaae (na szczePcie ołówkiem) jakieP strasznie skomplikowane kupy zardzewiałego złomu. RysowaliPmy to prawie do wieczora - ale pełen sukces. Ja dostałem nawet 3 plus. :lol:
W tych czasach mawiałem: takie rysunki powinny robiae za ludzi maszyny jakieP. Wszyscy pukali sie w czoło. I co? Po latach okazało sie, ?e miałem racje :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zło?eniówka
PostNapisane: N sty 28, 2007 10:28 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
jak byP chciał jeszcze w ?yciu porysowaae po?ycze ksiš?ke ''Rysunek techniczny maszynowy'' z nie korzystaliPmy,a nie tak dawno korzystał z niej mój syn-te? to przerabiał na Uniwerku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 10:31 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
nieee !!! - no chyba, ?ebym miał jakiP fajny komputerowy do tego programik - a sš takie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 10:34 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Przesadzacie z tym poziomem trudnoPci! Pamietam, ?e RyPO. miał manie ROBIENIA ZA DOKLADNIE = tak czesto wymazywał i poprawiał, ze rysunek robił sie brzydki i szary. A trzeba było "socjalistycznie" - aby ładnie na pierwszy rzut oka! Odorek niby sprawdzał, ale tolerancje miał właPciwe. zdaje sie, ?e doskonale wiedział, ?e na naszym rozchwierutanym sprzecie trudno było wyrysowaae kšty dokładnie proste i linie na pewno równoległe...
W zasadzie wspominam go jako faceta mrukliwego, ponurego, milczka - ale jak mu sie człek nie naprzykrzał i na ostatnie 3-5 minut przed koncem rysunek doniosłem - rzutem oka zaliczał i słał do domu. Nie lubił zaP tych, którzy próbowali skonczyae zbyt wczePnie - lub "po dzwonku".
Zło?eniówke zrobiłem z tych niedokładnych bohomazów - kopiujac na szybie... DokładnoPci były jeszcze bardziej niedokładne, ale GRUBO|AE KRESEK była właPciwa + ładnie wypełniona ramka (WYPELNIONA RÓWNYM PISMEM BLOKOWYM ramka była najwa?niejsza! - o czym donosili nam starsi koledzy). No, i zawsze nale?ało NA OSTATNI! CHWILE :)

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 1:23 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Waldi napisał(a):
jak byP chciał jeszcze w ?yciu porysowaae po?ycze ksiš?ke ''Rysunek techniczny maszynowy'' z nie korzystaliPmy,a nie tak dawno korzystał z niej mój syn-te? to przerabiał na Uniwerku.

Sadysta :o :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 1:26 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Woti napisał(a):
...Odorek niby sprawdzał, ale tolerancje miał właPciwe. ...

No właPnie o to chodzi! On wiedział ?e nasze wypociny bedš wyłapane (ha! ha! ha!) podczas robienia zło?eniówki i dlatego w sumie olewał semestralne "bohomazy".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:25 am 
Offline
Trzeci
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 7:17 am
Posty: 109
Lokalizacja: Puck
Ja miałem pół tabelki i dwie osie symetrii, kiedy do Adonisa wpadł Lakwa Joe i zakomunikował, ?e Odorek daje wpisy! Mimo goršczki i grypy poleciałem i zaliczyłem.
A propos rysunków pamietacie ten na zaliczenie Maszyn. To było równie bałwanskie, ale o ile pamietam zamiast rysowaae mo?na było pisaae jakieP koło, bo ja swojego w ?yciu nie narysowałem. MieliPmy akurat impreze w pokoju 20 DS Adonis.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 10:44 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Rycho napisał(a):
...Miałem narysowane 4 osie symetrii ...

CZTERY!!! O Jezu!!! To myPmy w czterech wymiarach wtedy to robili :?: :!: :?: :!:
Za moich czasów osie symetrii w rysunku technicznym byly dwie (X i Y) a w stereometrii było ich trzy (dochodziła Z). Wydział musiał byae bardzo zaawansowany skoro rysunki robione były w czterech wymiarach :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 10:51 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
NaNu napisał(a):
Ja miałem pół tabelki i dwie osie symetrii, kiedy do Adonisa wpadł Lakwa Joe i zakomunikował, ?e Odorek daje wpisy! Mimo goršczki i grypy poleciałem i zaliczyłem.
A propos rysunków pamietacie ten na zaliczenie Maszyn To było równie bałwanskie, ale o ile pamietam zamiast rysowaae mo?na było pisaae jakieP koło, bo ja swojego w ?yciu nie narysowałem. MieliPmy akurat impreze w pokoju 20 DS Adonis.

Zaliczenie z maszyn pamietam słabo bom był totalnie skacowany gdy pisałem jakieP tam bałwanstwo o silnikach okretowych dla dr Kawki. Musiałem jednak zaliczyae mimo paskudne brzydkiego rysunku okretowego silnika diesla. Pamietam tez ?e jeden z kolegów obdarzony talentem do rysunków namalował piekny silnik, niestety byl to silnik rodem z Komarka (kto pamieta ten osišg polskiej myPli technicznej), który nie znalazł uznania w oczach mechaników szukajšcych ilustracji pote?nych dieslów dla naszych trawlerów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 3:46 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Nowak napisał(a):
Rycho napisał(a):
...Miałem narysowane 4 osie symetrii ...

CZTERY!!! O Jezu!!! To myPmy w czterech wymiarach wtedy to robili :?: :!: :?: :!:
Za moich czasów osie symetrii w rysunku technicznym byly dwie (X i Y) a w stereometrii było ich trzy (dochodziła Z). Wydział musiał byae bardzo zaawansowany skoro rysunki robione były w czterech wymiarach :shock:

A właPnie cztery. Dwa koła z dwoma osiami symetrii, a trzecie jeszcze bez. I ramke. I chyba nic wiecej ;)
X, Y, Z, to owszem osie, ale nie symetrii ino rzutowania, albo jakoP tak.
Zresztš i tak studia mamy niewa?ne:
zobacz tu: :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 11:47 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Rycho napisał(a):
X, Y, Z, to owszem osie, ale nie symetrii ino rzutowania, albo jakoP tak.

Rzutowania to sa plaszczyzny a nie osie. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 1:31 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Rzutowania - płaszczyzny
XYZ - osie współrzednych
'oP symetrii, mat. - prosta, wzgledem której dana figura geom. jest symetryczna; wszystkie punkty o.s. (i tylko te) sš punktami stałymi symetrii osiowej.' (Encyklopedia PWN)

alem ci ja upierdliwy
:lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 7:56 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
i tak tabelka była najwa?niejsza,a jak ktoP chce wiecej regułek dysponuje kilkoma ksiš?kami w tej dziedzinie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 06, 2007 2:09 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Ja wolałem tak:
Galeria > Muzea > Wernisa?
:lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.022s | 15 Queries | GZIP : Off ]